Co jeść, gdy występuje nietolerancja laktozy?

deser na bazie jogurtu z truskawkami

Obecnie bardzo dużo osób ma nietolerancję na laktozę. Dobrze jest zatem wiedzieć, co można jeść i jaki nabiał bez laktozy (https://e-spar.com.pl/kategoria/bez-laktozy/1067) wybrać, by nie było żadnych skutków ubocznych.

Co można jeść, gdy mamy nietolerancję laktozy?

Warto wprowadzić do diety różnego rodzaju warzywa oraz owoce. Dobrze jest też stworzyć potrawy z ryb, kapusty, kaszy jęczmiennej lub gryczanej. Gdy wcześniej piliśmy mleko krowie, to można je z powodzeniem zastąpić napojem sojowym, ryżowym, kokosowym czy migdałowym lub jaglanym. Należy także pamiętać, że w maśle również może występować laktoza i dlatego dobrze jest zastąpić je specjalnym masłem bez laktozy. W serach żółtych także może wystąpić laktoza, dlatego warto sięgnąć po sery żółte oznaczone znaczkiem bez laktozy. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że w naszej diecie nie znajdzie się nic, co zawiera laktozę.

Czy można skorzystać z diety pudełkowej?

Są bardzo popularne diety pudełkowe, które są tworzone dla ludzi z nietolerancją laktozy. Dzięki temu mamy pewność, że wszystkie potrawy będą dostosowane do naszych potrzeb. Taka dieta z cateringu pudełkowej jest dostarczana najczęściej z samego rana tak, by na cały dzień klient mógł dostać swój zapas jedzenia. W takiej diecie występują trzy lub pięć posiłków, w zależności od tego, jaką wcześniej wybrało się opcję. W trzech posiłkach znajduje się śniadanie, obiad oraz kolacja, a w przy pięciu posiłkach jest jeszcze deser i mogą być też dodatkowo jogurty lub owoce. Są to tak przygotowane posiłki, dzięki którym nie będziemy musieli podjadać w ciągu dnia innych rzeczy. Taka dieta jest także świetnym rozwiązaniem dla osób, które są bardzo zapracowane i nie mają czasu na to, by codziennie przygotowywać potrawy. Cena takiej diety pudełkowej bez laktozy zależy od tego, w jakim mieście mieszkamy oraz jaką firmę wybierzemy. Warto też dodać, że cena może być uzależniona również od tego, ile produktów diety pudełkowej wybierzemy. Im więcej posiłków w diecie, tym cena może być tańsza, gdyż wiele firm robi wtedy duże przeceny na duże zestawy.

W tym dziale  Jak prawidłowo czyścić srebrne sztućce?

Gdzie można kupić produkty bez laktozy?

Najczęściej takie produkty są sklepach spożywczych w specjalnych działach oznaczonych tak, by każdy wiedział, że te produkty są bez laktozy. Można również kupić takie produkty bez laktozy w sklepach internetowych, dzięki czemu będziemy mieć dostarczone produkty prosto do domu. Należy mieć również na uwadze, że takie produkty bez laktozy mogą być nieco droższe niż tradycyjne produkty, jednak dobrze jest je wybrać, gdy nie możemy spożywać laktozy, gdyż skutki uboczne mogłyby popsuć nasze zdrowie.

Produkty bez laktozy są ogólnodostępne w sklepach, przez co można je bez problemu wszędzie dostać. Są także takie produkty dla dzieci, w tym także słodycze, które sprawiają to, że dieta dziecięca bez laktozy, może być także smaczna. Warto zwracać uwagę na to, by wybierać tylko takie produkty, które możemy jeść, gdyż dzięki temu przyzwyczajamy organizm do odpowiedniej dla nas diety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *