Etykieta obuwia – zasady noszenia butów na różne okazje i do różnych ubrań

Bluzki damskie
Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, lecz zakładane na co dzień buty mają ogromne znaczenie dla estetyki całej stylizacji. Sporo osób uważa je jedynie za sposób na zabezpieczenie nóg, lecz wygląd obuwia ma kolosalne znaczenie dla wyglądu zakładanych ubrań. Z tego też powodu warto poznać swego rodzaju dress code dla butów, czyli jakie są zasady ich noszenia. Jeśli szukasz informacji, jakie but założyć na daną okazję, a także jak zestawić je z zakładanym ubraniem, poniżej znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz.

Jak dobrać buty do pracy?

Każdy doskonale wie, że noszone buty powinny być dopasowane do typu sylwetki. Oznacza to, że inne powinny nosić osoby wyższe lub niższe, a jeszcze inne szczupłe lub z nadwagą. Co jednak bardzo ważne, buty powinny być dobierane także pod kątem okazji, na którą będą zakładane. Jak się okazuje, zdecydowanie najwięcej problemów ma się z dobrym dobraniem butów do pracy.
Podstawową zasadą dobierania butów do pracy jest wygoda. Często przyjdzie nam spędzić w nich dosłownie cały dzień, więc żeby stopa miała odpowiedni komfort, buty muszą być dostatecznie wygodne.
Oczywiście nie oznacza to wcale tego, że takie buty nie muszą się dobrze prezentować. Doskonałą propozycją są przykładowo botki. Jeśli jednak w pracy nie ma przyjętych odgórnie standardów co do ubioru, wtedy sprawdzą się np. klasyczne sneakersy.

Jakie buty na co dzień?

Kolejną ważną sprawą jest wybranie odpowiedniego rodzaju butów na co dzień. W tym wypadku sprawa jest najprostsza, ponieważ należy zakładać po prostu to, na co ma się ochotę. Doskonale w takim wypadku sprawdzą się różnego rodzaju nieformalne buty, takie jak trampki. Oczywiście dużym wzięciem cieszą się także buty na koturnie czy też klasyczne obuwie sportowe.

Jakie buty na wieczór?

Niezwykle trudnym zadaniem jest wybranie dobrych butów na wieczór. Już samo dobranie odpowiedniej stylizacji na randkę bywa dużym kłopotem, a dodatkowa konieczność zestawienia ze strojem butów często przerasta wiele pań.
Rzecz jasna nieśmiertelnym rodzajem butów na randki są szpilki. Oprócz nich wiele pań lubi zakładać także znacznie mniej formalne, choć nadal pięknie się prezentujące baleriny. Jak się je powinno dobierać do stroju? Zasada w tym wypadku jest bardzo prosta — trzeba stosować odwrotność. Jeśli więc zakładane będą proste bluzki damskie, wtedy warto do nich mieć mocno zdobione i efektowne buty. Jeśli jednak sama kreacja będzie widowiskowa, wtedy buty powinny być minimalistyczne i oszczędne w dodatkach.

Jak dopasować obuwie do różnych ubrań?

Oczywiście powyższy opis nie wyczerpuje w pełni tego, jak powinno się zestawiać buty z ubraniami. Jakie są zatem najważniejsze, lecz jednocześnie najprostsze zasady, których trzeba się trzymać?
Oczywiście absolutną podstawą jest utrzymanie tego samego stylu. Jeśli więc ubranie będzie raczej sportowe i luźne, takie same powinny być również buty. Założeniem trampek do garsonki nie będzie bowiem dobrym wyborem.
Kolejną sprawą jest kwestia kolorystyki. Przyjmuje się, że buty i ubranie powinny ze sobą współgrać. Jeśli więc założy się ubranie utrzymane w pewnej kolorystyce, to buty swoim odcieniem powinny być do nich zbliżone.
W tym dziale  Ubieraj się ciepło i wygodnie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *