Na jaką koszulę się zdecydować podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

elegancka koszula damska

Rozmowa kwalifikacyjna to bardzo stresująca sytuacja, której musimy sprostać poszukując pracy. Musimy się do niej dobrze przygotować, gdyż, poza niezbędnymi kompetencjami, ważna jest prezencja oraz stosowność stroju. Wybrany zestaw powinien składać się z ciemnej spódnicy i klasycznej, białej koszuli damskiej. Jaką koszulę wybrać?

Dlaczego koszula damska i reszta stroju jest ważna w czasie rozmowy kwalifikacyjnej?

Osoba przeprowadzająca rekrutację zna nas jedynie z treści przesłanych dokumentów bądź wykonanego researchu. Pierwsze wrażenie, jakie zrobimy na nim swoim wyglądem oraz zachowaniem, może znacząco wpłynąć na ocenę kandydatury. Składa się na nie zarówno mimika, szeroko pojęta kultura osobista, jak i prezencja, bazująca na odpowiednio dobranym stroju.

Im wyższy szczebel kariery, tym bardziej elegancka i profesjonalna powinna być stylizacja, w jakiej przychodzisz na rozmowę, ale zawsze warto założyć klasyczną koszule damską. Strój powinien być także wygodny, by nie krępował nas w czasie stresującej rozmowy.

Możemy założyć spodnie lub spódnicę czy sukienkę, które idealnie dobierzemy do sylwetki.

Garnitury dla kobiet w zestawie z elegancką koszulą damską to najbezpieczniejszy wybór, jeśli chcemy podkreślić swój profesjonalizm. Błyszczące sukienki, koronki i zdobienia pozostawmy na inne okazje.

W tym dziale  Najlepszy strój dla kobiet na siłownię

Jaką koszulę damską założyć na rozmowę kwalifikacyjną?

Koszula damska jest jednym z najbardziej klasycznych i uniwersalnych elementów stroju. Produkowana jest w tylu różnych stylach i fasonach, że można ją nosić prawie w każdej stylizacji.

Ważne jest, by wybierać ubrania dobrej jakości, wykonane z najlepszych materiałów. Najpopularniejszym materiałem jest bawełna. Najbardziej ekskluzywne koszule uszyte są z tzw. bawełny egipskiej, która jest miękka w dotyku, ale bardzo wytrzymała.

Eleganckie, wizytowe koszule szyte są z miękkich delikatnych tkanin takich jak żorżeta, jedwab czy wiskozy. Bardziej casualowe szyte są z dżinsu lub lnu. Najlepsze są koszule uszyte z tkanin, które są miękkie i dobrze układają się na ciele, ale również nie gniotą się zbyt szybko.

Na rozmowę kwalifikacyjną załóżmy formalną koszulę z bawełny, nawet z małym dodatkiem poliestru, który sprawia, że ubranie tak szybko się nie gniecie. W sklepach znaleźć można wiele różnych kolorów i deseni koszul – zarówno jednobarwne (białe, błękitne, czarne), jak i wzorzyste.

Biała koszula damska sprawdzi się nie tylko w oficjalnym zestawie z klasycznymi spodniami lub ołówkową spódnicą, lecz także komplecie z jeansami. Pamiętajmy, że na rozmowę w sprawie pracy zakładamy koszulę w jasnych, spokojnych pastelowych kolorach takich jak beż, błękit, spokojny jasny róż i klasyczna biel. Materiał nie może być prześwitujący.

W tym dziale  Nieoczywiste elementy garderoby, które warto mieć w swojej szafie

Ubranie, w którym idziemy na rozmowę kwalifikacyjną należy dostosować do stanowiska, na które aplikujemy oraz do kultury organizacyjnej firmy. Jeśli ubiegamy się o pracę w branży tradycyjnej do których zaliczane są np. banki, kancelarie czy biuro, wybierzmy klasyczną koszulę damską, która wygląda elegancko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *