Szczoteczka manualna – plusy i minusy

szczoteczka elektryczna i manualna

Zęby należy myć minimum dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Po umyciu zębów, przed pójściem spać można pić tylko wodę. W przeciwnym wypadku konieczne jest ponowne wyszczotkowanie zębów. Oczywiście najlepiej byłoby je myć po każdym posiłku, ale w praktyce bywa to trudne. Czy Curaprox szczoteczka manualna to dobre rozwiązanie? Jakie są jego wady i zalety? A może lepiej zdecydować się na szczoteczkę elektryczną?

Wszystko na temat mycia zębów

Zęby należy zacząć myć jak najwcześniej. Warto przyzwyczajać do tego już małe dzieci. W przypadku niemowlaków można wykorzystać do tego celu gazę zwilżoną wodą. Dopiero po jakimś czasie z oczywistych względów można przejść na szczoteczkę do zębów. Początkowo zdecydowanie najlepszym wyborem jest Curaprox szczoteczka manualna dostosowana do wieku dziecka. Maluch powinien jak najwcześniej nauczyć się samodzielnie myć zęby, ale rodzice muszą to kontrolować.

W sprzedaży znaleźć można różnego rodzaju pasty przeznaczone specjalnie dla dzieci. Jednak te o przyjemnym smaku wcale nie są dobrym wyborem. Wcale nie zachęcają one bowiem malucha do mycia zębów, ale raczej do jedzenia samej pasty do zębów. Nie sprzyjają wypracowywaniu odpowiednich nawyków.

W tym dziale  Ogórki kiszone - jakie mają wartości odżywcze?

Szczoteczka manualna do zębów – czy to dobry wybór?

Szczoteczka manualna do zębów Curaprox to doskonałe rozwiązanie dla dzieci, które posiadają swoje pierwsze zęby. Oczywiście jednak obowiązek mycia zębów spoczywa początkowo na rodzicach. To oni powinni przypominać o obowiązku umycia zębów. Niekiedy konieczna jest ich pomoc przy samym ich mycia. Szczoteczki manualne w przypadku zębów mlecznych sprawdzają się doskonale, bo odległości pomiędzy nimi są na ogół spore.
Jednak Curaprox szczoteczka manualna to dobre rozwiązanie także dla młodzieży i osób dorosłych. Trzeba tylko pamiętać o stosowaniu odpowiedniej metody szczotkowania. Od pewnego czasu rośnie popularność szczoteczek elektrycznych. Są one godne uwagi, zwłaszcza w przypadku osób niepełnosprawnych, które nie posiadają takich zdolności manualnych, jak osoby zdrowe. Dzięki szczoteczkom elektrycznym mogą one utrzymać swoje zęby w należytej czystości.

Szczoteczka manualna czy elektryczna?

Obecnie szczoteczki elektryczne są często określane mianem lepszych niż szczoteczki manualne. Nie jest to jednak prawda. Przy odpowiedniej technice szczotkowania szczoteczki tradycyjne sprawdzają się równie dobrze. Poza tym warto pamiętać o tym, że modele elektryczne czy soniczne nie sprawdzają się w przypadku bardzo małych dzieci, które dopiero uczą się prawidłowej higieny jamy ustnej.
Curaprox szczoteczka manualna to doskonałe rozwiązanie zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych. Daje ona tak samo dobre efekty jak szczoteczka elektryczna, a przy tym jest od niej tańsza. Nie można zresztą zapominać o tym, że najważniejsze jest samo mycie zębów, a nie produkty do tego wykorzystywane. Tylko w ten sposób można zachować na długo ładne i zdrowe zęby.

W tym dziale  Jak osiągnąć efekt trwałej opalenizny?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *