Wiosenne porządki. Jakie gadżety ułatwią sprzątanie domu?

robot sprzątający sprząta mieszkanie

Wiosna to czas porządków. Aby jednak wszystko poszło sprawnie, warto wiosenne porządki dobrze zaplanować. Mowa tu nie tylko o tym, aby zastanowić się nad tym, w jakiej kolejności będą sprzątane pomieszczenia. Równie istotne jest także to, jakie gadżety będą przy wiosennych porządkach przydatne. Zatem w jakie urządzenia warto się zaopatrzyć?

Odkurzacz z funkcją prania

Trudno jest sobie wyobrazić wiosenne porządki bez odkurzacza z funkcją mycia. To praktyczne urządzenie, które pozwala zaoszczędzić sporą ilość czasu. Nie trzeba bowiem najpierw odkurzać podłóg, a potem je myć. Dzięki odkurzaczowi z funkcją mycia obie te czynności wykonać można jednocześnie. Na rynku dostępne są zarówno odkurzacze z funkcją mycia przewodowe, jak i bezprzewodowe. W przypadku dużego mieszkania bądź domu dobrym rozwiązaniem może być zakup drugiego modelu urządzenia. Nie będzie wówczas konieczności częstej zmiany gniazdka elektrycznego. Warto tu jeszcze dodać, że odkurzacze pionowe zajmują znacznie mniej miejsca w porównaniu ze standardowymi odkurzaczami poziomymi. Ich przechowywanie jest zatem dużo wygodniejsze.

Robot sprzątający

Innym ciekawym urządzeniem, które może pomóc przy wiosennych porządkach, jest robot sprzątający. Takie urządzenie stanowić może alternatywę dla odkurzacza. Jest to rozwiązanie dość praktyczne. Robota można bowiem włączyć, urządzenie zacznie czyścić podłogę, a w tym czasie zająć można się innymi czynnościami. Innymi słowy, różne prace wykonać można w tym samym czasie. Trzeba jednak przyznać, że roboty sprzątające często nie są tak dokładne, jak dobrej jakości odkurzacze.

W tym dziale  Co jeść, gdy występuje nietolerancja laktozy?

Mop parowy

Podczas wiosennych porządków przydatny może być również mop parowy. Nie da się bowiem ukryć, że podłogi i inne powierzchnie często potrzebują porządnej dezynfekcji. Czasem zwykłe środki czystości nie są w pełni skuteczne przy pozbywaniu się roztoczy, wirusów czy bakterii. W tym pomóc może właśnie mop parowy. Skuteczne czyszczenie przy jego użyciu zapewnia zastosowanie wysokiej temperatury. Co ważne, nie ma tu konieczności korzystania z preparatów czyszczących. W zupełności wystarczy sama woda, która zostaje doprowadzona do temperatury wrzenia. Samo korzystanie z mopa parowego przypomina odkurzanie.

Środki czystości

Planując wiosenne porządki w domu, nie można zapomnieć o wcześniejszym zaopatrzeniu się w niezbędne środki czystości. Mowa tu choćby o płynie do mycia okien, płynie do mycia kabiny prysznicowej czy mleczku do drewna. Przy zakupie wszystkich tych detergentów pamiętać trzeba, aby kierować się ich jakością. Kupno najtańszych produktów może okazać się niezbyt dobrą decyzją. Nie można zapomnieć także o własnym bezpieczeństwie, czyli zakupie rękawiczek do sprzątania.

Nie da się ukryć, że wiosenne porządki często są dość męczące i czasochłonne. Warto zatem ułatwić sobie tę pracę. Pomóc mogą tu nowoczesne urządzenia sprzątające. Odkurzacz z funkcją mycia, robot sprzątający i mop parowy to urządzenia, które naprawdę warto mieć.

W tym dziale  Popularne dania z groszkiem konserwowym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *