Jak bezpiecznie przeprowadzić koloryzacje włosów?

Davines farby
Wiele kobiet zastanawia się, jak bezpiecznie przeprowadzić koloryzację włosów. Warto się tego dowiedzieć oraz poznać najważniejsze zasady dotyczące farbowania włosów w domu.

Próba uczuleniowa

W celu bezpiecznego przeprowadzenia procesu koloryzacji włosów w domu należy przede wszystkim wykonać próbę uczuleniową. Próba uczuleniowa powinna być zrobiona przed nałożeniem całej farby na włosy. Aby wykonać próbę uczuleniową należy nanieść niewielką ilość produktu na ręce, na przykład w zgięcie łokcia, oraz odczekać kilka minut. Kolejnym etapem jest obserwacja miejsca nałożenia farby, która powinna trwać dwadzieścia cztery godziny. Jeśli nie pojawią się zmiany alergiczne to można przyjąć, że nie ma się uczulenia na daną farbę.

Przygotowanie miejsca pracy

Kolejnym istotnym etapem bezpiecznego farbowania włosów w domu jest odpowiednie przygotowanie swojego miejsca pracy. Należy zgromadzić wszelkie akcesoria, które mogą być przydatne podczas realizacji tego działania. Wśród nich można wymienić między innymi miseczkę, pędzel do mieszkania i nakładania farby, a także rękawiczki ochronne i pelerynę ochronną. Przydać się może również jednorazowy ręcznik. Przed rozpoczęciem procesu farbowania należy odpowiednio zabezpieczyć miejsce pracy.

Ochrona skóry

Podczas farbowania włosów w domu szczególną uwagę warto zwrócić na ochronę skóry. Aby dobrze chronić swoją skórę w trakcie koloryzacji powinno się dokładnie zabezpieczyć skórę głowy przy linii włosów. Można do tego celu wykorzystać na przykład krem emolientowy. Warto nim posmarować zarówno czoło, jak i uszy oraz kark. Do farbowania włosów powinno się również wybrać wysokiej jakości farbę. Wśród polecanych produktów można wyszczególnić między innymi Davines farby.

Trzymanie się instrukcji

Bardzo duże znaczenie podczas koloryzacji włosów w domu ma trzymanie się instrukcji, która znajduje się na opakowaniu farby do włosów. Farba do włosów powinna być trzymana na głowie przez czas wskazany przez producenta. Nie powinien być on ani dłuższy, ani też krótszy. Zmiana czasu trzymania farby na głowie może spowodować uzyskanie odmiennego koloru włosów niż planowany. Dodatkowo na skórze głowy mogą pojawić się nieprzyjemne podrażnienia.

Dokładne zmycie farby

Po farbowaniu włosów w domu należy w szczególny sposób zadbać o dokładne zmycie farby z nich oraz ze skóry głowy. W celu zmycia farby powinno się zwilżyć nieco włosy wodą, a następnie masować skórę głowy do momentu uzyskania piany. Całość należy spłukać. Płukanie powinno być realizowane do czasu pojawienia się wody, która nie będzie zabarwiona farbą. Należy pamięć o dokładnym zmyciu farby z każdego fragmentu głowy.

Zastosowanie odżywki

Po zakończonym farbowaniu włosów warto zastosować odżywkę. Dzięki niej możliwe będzie domknięcie łusek włosów, a także odpowiednie ich wygładzenie. Używanie odżywki może również zmniejszyć ryzyko zmywania się koloru z włosów. Bardzo często odżywki są dołączane do opakowań farby, co sprawia, że nie trzeba ich kupować osobno.
W tym dziale  Jak wybrać serwis narciarski i jak często go odwiedzać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *