Ubieraj się ciepło i wygodnie!

Kurtki damskie
Dość często możemy usłyszeć, że każdy z nas musi w pewnym momencie wybrać – albo chce być ubranym modnie albo ciepło. Czy jednak jest to prawda? Osoby zawodowo zajmujące się kreowaniem tego, co modne zapewniają, że wcale nie musi tak być. Warto więc poznać kilka zasad, dzięki którym nasz strój będzie atrakcyjny, a nam samym będzie ciepło.

Na cebulkę – sekrety ubioru warstwowego

Polskie zimy bywają kapryśne. Pogoda potrafi zmieniać się z tygodnia na tydzień. Co więcej, również w ciągu dnia wahania temperatur mogą wynosić nawet dziesięć stopni. Czy warto w związku z tym kupować puchowe kurtki damskie? A może po prostu nie wychodzić z domu i starać się przetrwać do wiosny? Osoby, którymi targają podobne wątpliwości powinny zainteresować się sekretami ubioru warstwowego.
Wbrew przekonaniu wielu osób, w ubiorze warstwowym nie mamy wcale do czynienia z bezmyślnym nakładaniem na siebie przypadkowo wybranych z szafy ubrań. Jeśli ubiór na cebulkę ma nam zapewnić nie tylko ciepło, ale i wygodę i dobre samopoczucie, strój powinien być modny i spójny. Jeśli więc planujemy założyć dresy damskie, w zestawieniu z elegancką kurtą zimową będą one wyglądać dziwnie. Nie pomoże nam przy tym nawet to, że pod bluzą dresową będzie się kryć elegancka bluzka z długim rękawem.

Kiedy przyda się nam ubiór warstwowy?

Ubiór warstwowy, gdy polecały go nam babcie i mamy, był zalecany przede wszystkim w okresach przejściowych – zwłaszcza w czasie przedwiośnia. Zmiany klimatyczne sprawiają jednak, że przydaje się także zimą. Sprawia, że w każdej chwili możemy zmodyfikować swój strój dodając i usuwając jedną z warstw. Jeśli zastosujemy się do zalecenia, aby poszczególne elementy pasowały do siebie, w każdych okolicznościach będziemy się świetnie prezentować.
Ubieranie się na cebulkę może okazać się nieocenione także wtedy, gdy zimą nie zamierzamy rezygnować z aktywności fizycznej. Bez względu na to, czy mamy w planie bieganie, spacerowanie czy ćwiczenia na otwartej siłowni, z pewnością docenimy to, że będziemy mogli pozbyć się choćby jednej warstwy ubrań, aby skóra mogła swobodnie oddychać, a nam było lżej. Nasz organizm z pewnością będzie nam wdzięczny także za to, że po skończonym treningu uzupełnimy swoją garderobę o dodatkową warstwę, a dzięki temu nie doprowadzimy do jego niepotrzebnego wychłodzenia podczas pokonywania trasy do domu.

Ubiór warstwowy – ważne przy zakupach!

Planując ubieranie się na cebulkę często orientujemy się, że musimy uzupełnić braki w naszej garderobie. Aby zrobić to rzeczywiście skutecznie warto pamiętać przede wszystkim o tym, że wszystkie ubrania powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów. Skóra musi oddychać swobodnie nawet, jeśli przed zimowym powietrzem chronią ją trzy albo cztery warstwy ubrań. Pocąc się nieustannie nie zapewnimy sobie przecież ani ciepła, ani wygody. Pamiętajmy też o spójności kolorystycznej kolejnych warstw ubrań. Pozwoli nam to tworzyć ich zestawy bez konieczności ograniczania się do jednej kreacji noszonej przez całą zimę.
W tym dziale  Pasek damski to niezbędny dodatek do spodni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *