Jaki szampon do włosów farbowanych wybrać?

niebieskie włosy po koloryzacji ombree

Kobiety po zabiegach koloryzacji włosów mają do wyboru bardzo wiele zróżnicowanych produktów pielęgnacyjnych. Dlatego warto dowiedzieć się, jaki szampon do włosów farbowanych wybrać.

Szampon do włosów farbowanych

W przypadku włosów farbowanych najlepszym rozwiązaniem będzie wybór produktu dedykowanego właśnie do wskazanego rodzaju włosów. Dlatego warto się zdecydować na szampony do włosów farbowanych różnych marek, które przeznaczone są do pielęgnacji włosów po zabiegach koloryzacji, a także innych fryzjerskich zabiegach chemicznych. W szamponach dedykowanych włosom farbowanym można znaleźć szereg substancji wydobywających blask z fryzury, a także przedłużających trwałość jej koloru. Warto z nich korzystać w praktyce.

Szampon oczyszczający

Do włosów farbowanych idealnie sprawdzą się także specjalne szampony oczyszczające, które są przeznaczone do stosowania w przypadku włosów po zabiegach koloryzacji. Tego rodzaju preparaty oczyszczają skórę głowy, a jednocześnie wzmacniają oraz odżywiają włosy. Dzięki nim możliwe jest dodanie objętości fryzurze, a także sprawienie, żeby na co dzień lepiej się prezentowała. Szampony oczyszczające zmniejszają również ryzyko wypadania włosów po różnych zabiegach fryzjerskich, dlatego są bardzo wskazane w niektórych sytuacjach.

W tym dziale  Rajstopy czy pończochy? Kiedy warto je ubrać

Szampon z wyciągami roślinnymi

Produkty do koloryzacji (https://davines.pl/produkty/koloryzacja/) uwzględniają również wszelkiego rodzaju szampony, które w swoim składzie zawierają wyciągi roślinne. Głównym celem ich stosowania jest wzmocnienie koloru włosów, a także sprawienie, że lepiej się będą prezentowały na co dzień. Wśród wyciągów roślinnych, które są stosowane w przypadku włosów zniszczonych i farbowanych, można wymienić w szczególności skrzyp polny oraz chmiel. Mają one pozytywny wpływ na stan włosów oraz wzmocnienie i ochronę ich struktury.

Szampon co codziennej pielęgnacji

Dla kobiet, które codziennie myją włosy, doskonałym wyborem będzie szampon do codziennej pielęgnacji, który dedykowany jest włosom po zabiegach koloryzujących. Tego rodzaju produkty w skuteczny sposób zapobiegnie wypłukiwaniu się koloru z włosów, a także jego blaknięciu i matowieniu. Receptura szamponu w skuteczny sposób przedłuża efekty koloryzacji, dlatego z powodzeniem można go stosować podczas swojej codziennej pielęgnacji.

Szampon z ekstraktami i olejami

Kolejnym produktem, który jest polecany do stosowania w przypadku posiadania włosów farbowanych, jest szampon z ekstraktami oraz olejami roślinnymi. W jego składzie można wskazać przede wszystkim oczar wirginijski, który reguluje pracę gruczołów łojowych, a także odżywia skórę głowy. Oprócz tego wymienia się także liczne olejki, takie jak olej arganowy, olej z nasion jojoba oraz olej z żurawiny. Dzięki nim możliwa jest skuteczna ochrona włosów.

W tym dziale  Jakie zasady etykiety obowiązują w noszeniu białych ubrań?

Szampon przedłużający trwałość koloru

Kobiety z farbowanymi włosami z powodzeniem mogą się również zdecydować na wybór szamponu przedłużającego trwałość koloru. Tego rodzaju produkty sprawdzą się zarówno w przypadku samodzielnego farbowania włosów, jak i zabiegów koloryzujących odbywających się w salonach fryzjerskich. Produkt polecany jest w szczególności do włosów matowych oraz szorstkich, które wymagają odpowiedniego nawilżenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *